Finale osnovnošolskega odbojkarskega tekmovanja za starejše učenke 2016/17

OŠ Braslovče, torek, 25. 4. 2017, odhod 8.40. 1. mesto – državne prvakinje.

OŠ Braslovče : OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj 0 : 2

OŠ Kanal : OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj 0 : 2

V državnem finalu se bodo za 1. mesto pomerile z učenkami OŠ Braslovče in OŠ Kanal.

Ekipa OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj: Ela Medved, Pia Brusnjak, Neli Goršek, Ana Žigon, Teja Spital, Lucija Menih, Lidija Podvratnik, Enja Tonkli, Manca Nahtigal, Lara Lah.

Trenerka: Breda Goltnik

Vodja ekipe: Nataša nedeljković, prof.

OBVESTILO

Včeraj, 25. 4. 2017,  so naše odbojkarice v Braslovčah slavile, postale so državne prvakinje in dokazale, da se tudi v tem šolskem letu igra najboljša osnovnošolska odbojka v Sloveniji  na OŠ Karla Destovnika-Kajuha v Šoštanju. Najprej so z rezultatom 2:0 premagale OŠ Braslovče, nato pa še 2:0 OŠ Kanal, prikazale so daleč najboljšo igro med udeleženkami  finala. To je res sanjski uspeh lahko rečemo zlate generacije deklet. V dveh šolskih letih so osvojile 3 naslove državnih prvakinj in eno drugo mesto v državi. Bravo NELI, ELA, ANA, PIA, TEJA, LIDIJA, LUCIJA, MANCA, ENJA IN LARA, v zgodovino naše OŠ boste zapisane z zlatimi črkami. Za ta uspeh vam iz srca ČESTITAMO.

ŠPORTNI PEDAGOGI

Odhod ob 8.45 izpred šole, 10 igralk, 2 trenerki, 30 navijačev iz šole in z njimi 2 spremljevalca, konec verjetno okrog 14.30.

Navijači: Štakne Livia, Napotnik Karin, Bricman Nika, Bricman Klara, Flis Neža, Komar Neli, Beškovnik Sara, Robida Katja, Stropnik Tjaša, Podvratnik Patricija, Javornik Eva, Ojsteršek Blaž, Vogrin Aljaž, Flis Aljaž, Juvan Rok, Drev Žak, Zaljuberšek Matic, Kavšak Zala, Gavez Aja, Skornšek Neja, Rajšter Tina, Balant Lea, Imanović Šejla, Krejan Brina, Ravnikar Matic, Nik Šlehta, Medved Ana, Kac Živa, Ovčjak Tadej, Novak Jan

URNIK

9.50 Slovesna  otvoritev  tekmovanja
10.30 Pričetek finalnega tekmovanja
13.30-14.00 Podelitev pokalov, medalj in nagrad

V finalu  igra vsak z vsakim. Razpored igranja bo naslednji:

1. tekma: 10.30 OŠ BRASLOVČE :               OŠ ŠOŠTANJ
  2. tekma: OŠ ŠOŠTANJ      :         OŠ KANAL
  3. tekma: OŠ KANAL             :             OŠ BRASLOVČE

Pravila tekmovanja:

Igra se na dva dobljena niza do 25 točk z najmanj dvema točkama razlike. Tretji odločilni niz se igra do 15 točke z najmanj dvema točkama razlike. Šteje se po sistemu: za vsako napako točka (tie break). Vrstni red ob koncu tekmovanja se bo določil na naslednji način:

• število osvojenih točk v dvobojih (vsaka zmaga dve točki, poraz nič točk),
  • če je število točk enako, se upošteva količnik osvojenih in izgubljenih nizov,
  • če je tudi količnik nizov enak, se upošteva količnik med osvojenimi in izgubljenimi točkami.

V ekipi je lahko največ 14 igralcev. Če je v ekipi več kot 12 igralcev, sta obvezna dva libera.

Za nastop na tekmovanju morajo imeti vse ekipe urejeno dokumentacijo, ki mora biti usklajena s skupnimi pravili šolskih športnih tekmovanj, objavljenih v reviji Šport mladih, INFORMATOR 1 (obrazec 2 in 2A s fotografijami, potrjen s strani vodstva šole).

(1. objava: 14. 4. 2017, 9.19)

Ta vnos je bil objavljen v Odbojka. Zaznamek za trajno povezavo.