ND 6. r. – Odpadek naj ne bo samo odpadek

Ponedeljek, 10. 4. 2017.

ND: ODPADEK NAJ NE BO SAMO ODPADEK

V ponedeljek, 10. 4. 2017 bo naravoslovni dan za šestošolce. V šolo pridejo ob običajnem času. Ob 8.15 uri se z avtobusom odpeljejo v Velenje.
Program:

1. Predstavitev Centra ponovne uporabe.
  2. Predavanje o ravnanju in gospodarjenju z odpadki v Vili Bianca.
  3. Ogled vozila E-transformer (multimedijski tovornjak, izvirna in zanimiva predstavitev ločevanja in ponovne uporabe elektronskih in električnih odpadkov – pred Vilo Rožle.
  1. Terenski ogledi: sprehod mimo Škalskega jezera z razlago; obisk Zbirnega centra Velenje 1 ob Škalskem jezeru, kjer se bodo učenci seznanili  s sistemom zbiranja odpadkov.

Projekt bodo vodili raziskovalci ERIC-a Velenje. Terenski ogled bo zaključen okrog 12. ure.

Sledi povratek v šolo. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti. Vsa ostala navodila za delo dobijo pri pouku naravoslovja.

Vodja ND Anica Pudgar