Medobčinsko prvenstvo OŠ v krosu

Ponedeljek, 10. 4. 2016, 16.00, Velenje, mestni stadion ob jezeru.

OBVESTILO

Znani so že rezultati medobčinskega prvenstva v krosu za OŠ, objavljeni so v avli in na internetni strani šole, prav pa je, da izpostavimo tiste najboljše, ki so stali na stopničkah za medalje. Čeprav smo z množično udeležbo potrdili znano geslo: pomembno je sodelovati in znova odlično zastopali barve naše šole.

Pri 1.r. je 3. mesto osvojila Žana DREU.

Pri 3. r. je 3. mesto osvojil Nik SOVIČ.

Pri 4. r. je Elizabeta Špela KAVŠAK osvojila 2. mesto, Žiga VRTAČNIK pa je bil za las ob medaljo, osvojil je 4. mesto.

Pri 5. r. je 2. mesto osvojila Urša SEVČNIKAR.

Ekipno smo v kategoriji  1.-5. r. osvojili 6. mesto s 55 točkami.  Za ekipno  uvrstitev se upoštevata namreč dva najboljše uvrščena posameznika ene šole v svoji kategoriji.

Pri 6. r. je pri učencih tekmoval samo eden učenec, Gašper GORŠEK je branil čast šestošolcev, sedmošolke pa ni bilo nobene. So pa bili zato zelo uspešni sedmošolci, saj je Sebastjan TURINEK osvojil 1. mesto, takoj za njim pa je na cilj pritekel Blaž PUSOVNIK in osvojil 2. mesto.

Tudi pri 8. r. smo osvojili prvi dve mesti, zmagal je Timotej DOBRILA, Tomaž TURINEK pa je osvojil 2. mesto.

Pri 9. r. je Neli GORŠEK dosegla 3. mesto in bronasto medaljo.

V kategoriji 6.-9. r. pa nismo imeli popolne ekipe.

Kljub temu, izkazali ste se z dobrim tekom, še posebna pohvala učencem in učenkam 1.R, za katere je to prva takšna izkušnja in upamo, da se bodo krosa še kdaj udeležili.

Topel pomladni pozdrav v velikem pričakovanju prvomajskih praznikov vam pošiljajo ŠPORTNI PEDAGOGI.

17.35 – Letnik 06 DEKLICE         500m

16.45 – Razglasitev rezultatov l. 2002-2004 in ogled proge za najmlajše kategorije.

17.45 – Razglasitev rezultatov l. 2006-20010

500 m 1 krog okoli gozdička,

800 m, 2 kroga okoli gozdička

1. DATUM TEKMOVANJA: ČETRTEK – 6.4.2017 PONEDELJEK, S PRIČETKOM OB 16.00 URI
  2. KRAJ TEKMOVANJA: MESTNI STADION OB JEZERU
  3. VODJA TEKMOVANJA: Natalija Bah
  4. OMEJITEV NASTOPA: Nastopiti smejo učenci in učenke osnovnih šol letnik 2002 in mlajši.
  5. KATEGORIJE
učenci in učenke letnik 2010, učenci in učenke letnik 2005,
učenci in učenke letnik 2009, učenci in učenke letnik 2004
učenci in učenke letnik 2008, učenci in učenke letnik 2003,
učenci in učenke letnik 2007, učenci in učenke letnik 2002.
učenci in učenke letnik 2006,

1. TEKMOVALNA PRAVILA

Glej informator 1/2016!

1. TOČKOVANJE

Šola lahko za vsako kategorijo prijavi neomejeno število tekmovalcev, za ekipno uvrstitev pa se upoštevata uvrstitvi dveh najuspešnejših tekačev ali tekačic. Točkovali bomo v dveh kategorijah.

1. kategorija: Točkuje se letnik 2002 do vključno letnik 2005.
  2. kategorija: Točkuje se letnik 2006 do vključno letnik 2010.

9.IZVEDBA TEKMOVANJA

Tekmovanje se bo izvedlo IZKLJUČNO V LEPEM VREMENU, zato prosimo športne pedagoge za razumevanje ob morebitni prestavitvi tekmovanja.

V PRIMERU SLABEGA VREMENA SE TEKMOVANJE PRESTAVI NA PONEDELJEK, TOREK, SREDO ALI ČETRTEK V NASLEDNJEM TEDNU!