Posamično državno finale v atletiki

Četrtek, 4. 6. 2015, Koper. 2., 4. in 12. mesto v državi.

Z dobrim rezultatom na področnem tekmovanju v atletiki posamično, so si 3 naši učenci priborili pravico nastopa na državnem finalu, ki je bilo 4. junija v Kopru v Športnem parku Bonifika. V finalu se pomeri po 20 najboljših učenk in učencev v državi, v posamezni atletski disciplini. Neli GORŠEK je osvojila odlično 2. mesto v državi in srebrno medaljo v skoku v višino in postavila nov šolski rekord s preskočenimi 147 cm. Tudi Maja TAJNIK je postavila nov šolski rekord v suvanju krogle, sunila jo je neverjetnih 11.46 m in osvojila 4. mesto v državi. Tomaž TURINEK je osvojil 12. mesto v teku na 60 m.

Udeležijo se ga področni zmagovalci Tomaž Turinek, Neli Goršek, Maja Tajnik ter Tina Rotnik in Tina Lihteneker.