Akcija Pokloni zvezek

Povabilo k sodelovanju v akciji Pokloni zvezek

Z akcijo želi Karitas zbrati čim več zvezkov za socialno ogrožene otroke in otroke spodbuditi k solidarnosti s sovrstniki. 

Otroke in njihove starše prosimo, da poklonijo nov, velik, črtan zvezek za osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč.

V letu 2012 je sodelovalo 226 osnovnih šol in 46 vrtcev, v katerih se je zbralo več kot 23800 zvezkov.

Otroke in njihove starše prosimo, da poklonijo nov, velik, črtan zvezek za osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč. Zvezke zbiramo za več kot 10000 socialno ogroženih otrok, ki jim bo Karitas preko poletja pomagala s šolskimi potrebščinami.

Akcija je še posebej namenjena prvima dvema triadama. Vsak otrok prejme razglednico. Na razglednice otroci doma ali v šoli zapišejo misel, pozdrav … in/ali narišejo tudi risbo za skritega prijatelja v stiski, ki bo zvezek prejel. Razglednico vložijo v darovani zvezek. Učenci zadnje triade pa lahko pripravijo tudi koncert ali drug dogodek ter namesto vstopnine zbirajo zvezke.

Akcija zbiranja zvezkov bo potekala do 7. junija 2013.

Več o akciji na: Pokloni zvezek

(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.