ŠVN: V/Ob Soči 8. r. – podrobnosti

ŠOLA V NARAVI – 8. razred, TOLMIN 2013

Vsebina: V/Ob Soči

Center šolskih in obšolskih dejavnosti

Dom Soča

Dijaška 14

5220 Tolmin

Tel.: 05/ 380-19-00 ( 031-607580)

Fax: 380-19-06

Mail:   soca@csod.si“>soca@csod.si

Šola v naravi za učence 8. razreda bo potekala v domu Soča v Tolminu v dveh terminih. 8. a, 8. c in 8. e bodo v Tolminu od 13. do 17. maja 2013, 8. b in 8. d razred pa od 20. do 24. maja 2013. Izvajalec bo Center šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠOD).

Odhod I. termin: ponedeljek, 13. 5. 2013, ob 7.00 izpred šole.

Odhod II. termin: ponedeljek, 20. 5. 2013, ob 7.00 izpred šole.

Spremljevalci v I. terminu: ga. Metka Berk, prof., ga. Sabina Žnidar, prof., ga. Bernarda  Guzej, laborant,

ga. Jožica Andrejc, učit. predm. pouka in ga. Tadeja Kolar, prof.

v  II. terminu: g. Tomaž Repenšek, prof., ga. Marija Podvratnik, prof. in ga. Tadeja Kolar, prof.

Center se nahaja v Dijaškem domu v Tolminu, na robu mesta, v bližini sotočja reke Soče in Tolminke.

V šoli v naravi je veliko možnosti za zabavno in doživljajsko učenje, za učenje z veliko gibanja. Učne vsebine so organizirane tako, da nadgradijo vsebine iz učnega načrta. Učitelji doma so primerno usposobljeni, izobraženi in inovativni ter znajo izkoristiti vse, kar nudi okolica.

Oprema: vsa oprema naj bo v velikem nahrbtniku ali potovalni torbi, copati pa na vrhu. Prenosnih računalnikov učenci ne nosijo s seboj.

Za bivanje: 1 rjuha in 1 prevleka za odejo ter prevleka za vzglavnik, zobna ščetka s pasto, milo, glavnik, papirnati robčki,

platnena vrečka za umazano perilo, 2 brisači, mazilo ali sprej proti klopom, zaščita pred soncem (krema, kapa),

čutara ali plastična plastenka 0,5 l.

Za učenje: pisalni in risalni pribor, zvezek, ravnilo, manjši nahrbtnik za pohode, lepilo.

Oblačila in obutev: spodnje perilo, nogavice, pižama, trenirka, rezervne dolge hlače, srajce, majice, debelejši pulover, jakna

ali vetrovka, kapa in ruta, telovadni copati, copati za v dom (ne telovadni), močnejši čevlji za pohode in

rezervni čevlji, dežnik.

Za šport in razvedrilo lahko: loparji za namizni tenis, inštrumenti (kitara, orglice), razne družabne igre.

Osebni dokumenti: zdravstvena kartica, osebna izkaznica.

Doplačilo (zajeto že v ceno): v okviru družboslovja si učenci ogledajo stalno zbirko v Tolminskem muzeju (plačilo 1.50 eur).

Za vstop v Triglavski narodni park (Tolminska korita) je potrebno plačati vstopnino v višini

1.20 eur.

Prihod domov I. termin: petek, 17. 5. 2013, med 16. in 17. uro (učenci vas bodo poklicali po telefonu, ko bomo v bližini Šoštanja).

Prihod domov II. termin: petek, 24. 5. 2013, med 16. in 17. uro (učenci vas bodo poklicali po telefonu, ko bomo v bližini Šoštanja).

Še nekaj koristnih napotkov: Svojim otrokom pred odhodom preglejte prtljago, da ne bo vmes dodatkov, ki ne sodijo zraven. Ne dajajte jim večje vsote denarja, ker ga ne bo možno zapraviti (trgovin ne bomo obiskovali). V domu imajo dovolj hrane, vedno na razpolago sadje in pijačo. Pogovorite se s svojim otrokom o odgovornosti ter o obnašanju v šoli v naravi, da ne boste imeli nepotrebne poti v Tolmin.

Nosilki: Sabina Žnidar, prof., Zdenka Klanfer, prof.

Ta vnos je bil objavljen v ŠVN Tolmin. Zaznamek za trajno povezavo.