Bralna pismenost – marec, april

 BRALNA PISMENOST

Končno smo dočakali tople, sončne spomladanske dneve, ki so nas vse prav gotovo zvabili v naravo. Učenci na predmetni stopnji pa še vedno pridno beremo in izbiramo lepe besede.

V mesecu marcu in aprilu smo izbrali naslednje:

6. razredi: bazen, starši naprodaj, žoga, mukica,ognjeni zmaj, prokleti smrkavec,sonček, vrh sveta, srce, partizanka, tablični računalnik, norišnica, puma, dva tisoč šest, kavalir, planeti, Cvetko, prijatelji, skrinja zakladov, sladoled.

7. razredi: zabava, ritka, Bosna, narava, iskrenost, kralj kretenov, merde, zmenek, telebajski, brez hlač, najstnica, moraš verjeti, modrček, porednica, metuljčki, profesionalec, ogenj, poletje, golob, biseri, mucek, šepniti, se je žvanila, London, šejk, muha, sladoled.

8. razredi: psihiater, žur, dirka smrti, seks, poletje, Pariz, zajeban stroj, konj, bedna šola, kovačija, šoping, sanje, pijandura, upanje, džajasminka, morje, butec, nasmeh.

9. razredi: kadeči se hudičev gnoj, razsvetlitev, premog, zeleni les, radost, kumara, sonce, čevapčiči, erotika, devičnost, poletje.

Tako. Upam, da je bila tudi vam katera všeč. Sicer pa so pred nami topli majski dnevi in krajše počitnice. Preživite jih čim bolj prijetno. Če vam bo dolgčas, pa si jih popestrite s kakšno knjigo, ki jo lahko berete na soncu, v naravi, na svežem zraku, in mogoče bodo tudi besede lepše dišale.

 Brigita Grobelnik

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.