Akcija zbiranja odsluženih mobilnih telefonov

V mesecu aprilu in maju 2013 smo zbirali odslužene mobilne telefone, njihove baterije in napajalnike. Akcija se podaljšuje v mesec september in oktober.

Vse odslužene mobilne telefone prinesite v pisarno Jožice Andrejc, pomočnice ravnateljice, ki bo vodila evidenco o najbolj prizadevnih učencih in oddelkih. Trenutno vodi lanski 1. c oz. letošnji 2. c, sledi mu lanski 5. c oz. letošnji 6. c.

Cilj akcije je zbrati čim več mobilnih telefonov, izboljšati prometno varnost in spoznati varno reciklažo.

Raziskava je pokazala, da posameznik zamenja svoj mobilni telefon v povprečju vsakih 18-20 mesecev. Velika večina odslužene mobilne telefone hrani doma (“v predalih”), recekliranih je manj kot 20 %. Pojavi se problem ustrezne recilaže, saj mobilni telefoni vsebujejo nevarne snovi (svinec, kadmij, živo srebro, …) 

Nastala je ideja o projektu PROjEKO – Ekološko preventivni projekt reciklaže mobilnih telefonov, s katerimi bodo v osnovnih šolah zbirali odslužene mobilne telefone in jih ustrezno reciklirali. Del sredstev bodo namenili izboljšanju prometne varnosti v Sloveniji – Zavodu Varna pot za izvedbo pedagoško-preventivnih delavnic, s katerimi izobražujejo osnovnošolce o varnem vključevanju v promet.

Koordinatorica: Jožica Andrejc

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v EKO akcije. Zaznamek za trajno povezavo.