Zbiralna akcija OEEO

ZBIRALNA AKCIJA ODPADNE E-OPREME TER ODPADNIH BATERIJ

Na naši šoli se bo v sodelovanju z družbo ZEOS izvedla zbiralna akcija  zbiranja odpadne E-opreme in odpadnih baterij. Akcija bo potekala v petek, 15. 3. 2013 od 8.00 do 18.00 ure, na zgornjem dvorišču šole pri kuhinji.

Celotna akcija je sestavljena iz dveh delov in sicer:

1. ZBIRALNA AKCIJA ODPADNE E-OPREME TER ODPADNIH BATERIJ
  2. OBISK IN OGLED » E-TRANSFORMERJA«

ZBIRALNA AKCIJA

V akciji zbiranja se bo zbirala vsa odpadna E-oprema ter odpadne baterije. In sicer:

• veliki gospodnijski aparati (štedilnik, pralni, sušilni, pomivalni stroj, …)
  • hladilno zamrzovalni aparati (hladilnik, skrinja, zamrzovalna omara,…)
  • mali aparati (mikser, brivnik, računalnik, el. orodje, el. igrače, GSM, MP3, DVD, fen…)
  • TV in monitorji
  • varčne sijalke
  • baterije .

V času pred obiskom »E-transformerja« bomo zbirali odpadne male aparate, baterije in sijalke.

Velike aparate, hladilne aparate, monitorje, TV,… pa bomo zbirali na dan obiska »E-transformerja«, da jih bodo še isti dan odpeljali iz šolskega prostora.

OBISK IN OGLED »E-TRANSFORMERJA«

Na dan zbiralne akcije si bomo lahko ogledali tudi vozilo »E-TRANSFORMER«

To je multimedijsko vozilo opremljeno z fotovoltaično elektrarno, ki zadošča vsem porabnikom električne energije v vozilu in je nameščeno na strehi vozila.

V notranjosti bo predstavljen celoten proces zbiranja in ravnanja z odpadno E-opremo in odpadnimi baterijami. S pomočjo multimedijskih pripomočkov, razstavnih eksponatov se bomo lahko pobližje seznanili s sestavo ter vplivi tovrstnih odpadkov na okolje in zdravje ljudi.

Okvirna dolžina ogleda, za posamezno skupino bo 20 minut.

Danica Verdev, predm. učit.

Ta vnos je bil objavljen v EKO akcije. Zaznamek za trajno povezavo.