Bralna pismenost januar, februar

BRALNA PISMENOST

Kar je lepo, hitro mine. Mislim, da se bomo čez dober teden dni vsi strinjali s to mislijo, ko se bomo po težko pričakovanih počitnicah zopet vrnili v šolske klopi.

Jaz si jih bom zagotovo popestrila s kakšno zanimivo knjigo. Kaj pa vi?

Sicer pa učencem šestih, sedmih, osmih in devetih razredov enkrat tedensko čas pri uri slovenščine hitro mine, saj kar nekaj minut še vedno namenjamo branju in izbiranju lepih besed.

V mesecu januarju in februarju smo izbrali naslednje:

6. r.: kuža, nabiralec cvekov, dihur, vohun, barvno slep, magija, plenice, špeckahla, kriminal, štampiljke, termunator,     diamant, ipod, tablični računalnik, partizanka, srce.

7. r.: zlato, prijateljstvo, vohun, počitnice, zlata skrinjica, disko, skrivnostno poročilo, ples, resničnost, kakec, ljubezen, petek.

8. r.: žužek, dlačice, zadeti, ati, spomin, divje poljubljanje, mama, šepet, sto hudičev, youtube, Bosna, otroci, temno nebo, čebula, seljak, želje, medvedek, radiator.

9. r.: Karantanija, seksi, nasmeh, kobila, pingvin, govedina, alkohol, bakrena žica.

Želim vam prijetne zimske počitnice, obilo zabave na snegu ali kje na toplem. Pa kakšno knjigo preberite. Saj veste: Branje je potovanje v svet domišljije, sanj.

Brigita Grobelnik

Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.