TD 9. r. – TEŠ, Muzej premogovništva

Torek, 11. 12. 2012. Ogled Muzeja premogovništva, na ERIC-u predavanje Proizvodnja električne in toplotne energije v Šaleški dolini ter sistem daljinskega ogrevanja, na MIC-u ogled Razvojno-didaktičnega energetskega poligona, v TEŠ voden ogled.

Vodja TD: Danica Verdev, predm. učit.

8.00 odhod izpred šole, 8.30 9. b Muzej, 9. a in 9. c ERICO

Kraj: Velenje in Šoštanj

Datum: torek 11. 12. 2012

Ura:od 8.00 ure do 13.00 ure.

Razred: učenci 9. razredov

TEHNIŠKI DAN ZA 9. RAZRED:

Muzej premogovništva Velenje in

projekt Od premoga do električne in toplotne energije

V torek, 11. 12. 2012, bo tehniški dan za učence 9. razredov. Ogledali si boste Muzej premogovništva (2 uri), v drugem delu pa boste odšli na ERIC-o (inštitut za ekološke raziskave).

Tam vam bodo v krajšem predavanju predstavili proizvodnjo električne in toplotne energije v Šaleški dolini ter sistem daljinskega ogrevanja. Nato si boste na MIC-u (medpodjetniški izobraževalni center) ogledali nov Razvojno-didaktičen energetski poligon.

Odhod avtobusov izpred šole je zjutraj ob 8.00 uri. Malico dobite učenci v rudniku, zato jo bomo na šoli za ta dan odpovedali.

Po ogledu se okrog 12. ure odpeljete do Termoelektrarne Šoštanj, po kateri se boste pod vodstvom sprehodili. Do šole se po ogledu v spremstvu učiteljev peš vrnete v šolo. Predviden zaključek TD je do 13. ure.

Ob 8.30 je prihod vseh pred Muzej premogovništva. S seboj naj imajo učenci pisala za učne liste, učitelji pa seznam učencev za vstop v TEŠ.

Ogled bo potekal po naslednjem razporedu:

9. b

9. a, c

Muzej premogovništva

ERICO – predavanje in

ogled energetskega poligona na MIC-u

ERICO – predavanje in

ogled energetskega poligona na MIC-u

Muzej premogovništva (učenci grejo v jamo v 2-eh skupinah)

Pred Muzejem čaka avtobus, da vas odpelje na ogled

Ogled TEŠ

Ogled TEŠ

Cena na učenca za Muzej premogovništva je 5,20 €. Cena vključuje vstopnino in malico v rudniku.

Učenci 9. b pa imajo vstopnino (brez malice) že poravnano kot nagrado za reševanje Slovenskega MEGA KVIZA, ki so ga reševali v okviru šolske knjižnice. V šol. letu 2011/12 je nagrado prejela učenka Elma Jahić, koristila pa jo bo lahko zase in za svoj razred.

ERIC-ov  projekt je zastonj, avtobusni prevoz pa je 2,50 €