Bralna pismenost v oktobru

OKTOBER 2012

Mesec oktober je skoraj za nami, težko pričakovane počitnice pa pred nami. Verjamem, da bodo aktivne in sproščujoče, upam pa, da boste v roke prijeli in prebrali tudi kakšno zanimivo knjigo.

Učenci šestih, sedmih, osmih in devetih razredov smo pridno brali ves oktober in izbirali nove najlepše besede. Vas zanima, kaj smo izbrali?

Šestošolcem so bile všeč besede: prijatelj, zlati kipec, črna magija, 101 dalmatinec, poletje, bica, asteroid, zmaga, sreča, mravljica, zunajzemeljska ovca, čedna, bik, planeti, Florida, nogomet, smrček, zapestnica prijateljstva, pošast, otok.

Sedmošolci so izbrali: melodija, poljub, skrivnost, fantazija, prijatelj, ironija, spomin.

Osmošolcem so lepo zvenele: poljub, blesket, občudovanje.

Devetošolci pa so se odločili za: star štedilnik, Nezemljani, beli cvetovi, veličasten.

Če se je tudi vam vtisnila v spomin katera od teh besed, hitro vzemite pisalo, pa si jo zapišite v kakšen zvezek, beležko, da se ne bo izgubila v množici ostalih.

Pa veliko »dobrega branja« med počitnicami vam želim!

A.   Brigita Grobelnik

Ta vnos je bil objavljen v Bralna pismenost. Zaznamek za trajno povezavo.