Beseda ravnateljice

Velika, svetla in lepa je ta naša šola. Pred šolo park, za šolo igrišče, ko pa vstopiš vanjo, te nagovori avla, ki je ob odmorih polna otroškega vrveža, igrivosti, pa tudi bežnih simpatij; je prostor, kjer se predstavljajo dosežki naših učencev, kjer se družijo generacije na raznih prireditvah in odvijajo razstave.

Veliko dogodkov, tekmovanj, razstav, plesov, pevskega druženja in še kaj se je zvrstilo v teh letih z namenom, da vzgajamo mladi rod in mu privzgajamo odgovornost ter spoštovanje do dela, pravi odnos do govorjene in pete slovenske besede ter do ohranjanja slovenske kulturne dediščine.

 

Želim, da nadaljujemo zastavljeno pot, da skupaj učitelji, starši in širša skupnost pomagamo odrasti naši mladini v samostojne, odgovorne in izobražene ljudi. Zato želim, da se uresničijo besede, zapisane v pesmi Toneta Pavčka:

 

Pravijo: imeti.

Jaz pravim: imeti rad.

Govorijo: uspeti.

Jaz: ne umreti mlad.

Živeti in preživeti.

Kakor jeder brstič,

ki mora zoreti za vse in za nič.

Ni glavno uspeti.

Bolj slavno je ravno živeti

in biti rabna kov

v verigi rodov.

mag. Majda Zaveršnik Puc,

ravnateljica

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o šoli. Zaznamek za trajno povezavo.