Dvodnevni planinski izlet st. planincev

17. in 18. 6. 2016, Mozirska koča in Smrekovec Boskovec. 16.00/15.30.

Pozdravljeni!

Izvedeli smo, da v soboto, 18. 6. 2016, na Golteh poteka Dan slovenskih planincev, ki ga organizira Planinska zveza Slovenije in letos poteka na Mozirski koči. Posvečen je tudi 120-letnici koče.

DOŽIVETJA ZA MLADE PLANINCE

• Ustvarjalne delavnice in plesanje bansov
  • Družinski orientacijski pohod po Golteh
  • Plezanje na plezalni steni
  • Vesela planinska šola (planinska pokrivanka, skrivanka, košarka, križanka in planinski kviz)

Ob 13.00 je predviden tudi prikaz gorskega reševanja, kjer bo v primeru ustreznega vremena sodeloval tudi helikopter, kar bo še posebej zanimivo otrokom.

Od 13.30 do 15.00 bo sledil nastop planinskih pevskih zborov ter osrednja prireditev.

Zato predlagava, da namesto pohoda na Smrekovec ostanemo na teh dejavnostih in gremo še na Boskovec

Mentorici: Jožica Andrejc in Danica Švarc

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj                                                                                                 Šoštanj, 10. 6. 2016

OBVESTILO

Spoštovani planinci in starši!

V petek, 17. 6. 2016, bomo imeli še zadnji letošnji planinski izlet, in sicer na Mozirsko kočo in Smrekovec. V petek se bomo izpred šole odpeljali z avtobusom do Lepe Njive, od koder bomo peš nadaljevali pot do Mozirske koče. Na koči bomo prespali. Seveda se bomo tudi zabavali, saj oskrbnik koče Filip zna s kitaro in tudi drugače poskrbeti za dobro razpoloženje. Če bo kdo želel naročiti enolončnico ali zajtrk, je cena za vsak obrok po 5 €. V soboto se bomo ob 9.00 odpravili proti Smrekovcu do koče in po počitku ter malici še na vrh. Okoli 13.00 se bomo spustili proti Belim Vodam, kjer nas bo pri Savineku čakal avtobus okoli 15.00. Nato je še pol ure vožnje do šole.

ODHOD: petek, 17. 6. 2016, ob 16.00 uri izpred šole

PRIHOD: sobota, 18. 6. 2016 okrog 15.30

OPREMA: planinski čevlji, nahrbtnik, topla oblačila, rezervna majica, rezerve nogavice, vetrovka, prva pomoč, mazilo proti klopom, Dnevnik mladega planinca  s plačano članarino za leto 2016

HRANA: sendviči, veliko pijače, kuhano hrano lahko na koči tudi kupite

CENA PRENOČIŠČA: 10 (s plačano članarino – znamkica)

CENA AVTOBUSA: 8 €

Denar za avtobus in prijavnico vrnite do torka, 14. 6. 2016.

Mentorici: Jožica Andrejc in Danica Švarc

(odreži)________________________________________________________________________________

IME IN PRIIMEK UČENCA: _______________________________ Razred: _____

Podpis starša: ____________________________

Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih, Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.