Pohod st. planincev na Korošico

ODPADE zaradi prenamočenosti tal.

Sobota, 17. 10. 2015, ob 8.00 uri izpred šole, vrnitev okrog 15.30.

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj                                                                                                 Šoštanj, 12. 10. 2015

OBVESTILO

Dragi planinci!

V soboto, 17. 10. 2015, bomo organizirali planinski pohod na Kocbekov dom na Korošici (1808 m).

Korošica je kot velikanski stadion. Nastala je na prelomnici med Ojstrico in Dedcem. Kotanjo sta oblikovala tudi led in voda. Tako se je na dnu oblikovala ravnina s pisano preprogo gorskega cvetja. To naravno zanimivost pa, žal, še naprej zasipava grušč. Kocbekov dom na Korošici stoji ob južnem vznožju Ojstrice nad prostrano zeleno kotlino Korošice. Izpred doma je lep razgled na vrhove, planote in zeleno pokrajino Kamniških in Savinjskih Alp.

Z avtobusom se bomo peljali do Podvežaka. Nato se bomo odpravili mimo Moličke peči do Korošice, kjer se bomo odpočili in podkrepili. Pot bomo zaokrožili do Vodotočnika in nazaj na Podvežak. Hoje bo okoli 4 ure.

ODHOD: sobota, 17. 10. 2015, ob 8.00 uri izpred šole

PRIHOD: sobota, 17.10. 2015, okrog 15.30

OPREMA: topla obleka (priporočamo bundo, kapo in rokavice) in pohodna obutev, rezervna majica, topel pulover, rezerve nogavice, prva pomoč, Dnevnik mladega planinca.

Opozorilo: glede na vremensko napoved je možno, da bomo hodili po snegu.

HRANA: sendviči, veliko pijače

CENA AVTOBUSA: 7 € (drugo polovico cene plača PD Šoštanj)

Denar prinesite do četrtka, 15. 10. 2015.

Mentorici: Danica Švarc in Jožica Andrejc

Ta vnos je bil objavljen v Dogaja se, Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.