ND 9. r., Dediščina našega kraja

Šoštanj, 18. september 2015

Dan dejavnosti: Dediščina našega kraja

Kdo: učenci 9. razredov

v sodelovanju z Muzejem usnjarstva na Slovenskem (Miran Aplinc, Jernej Hozjan) in Vilo Mayer (Špela Poles)

Kdaj: 30. september 2015, od 7.45 do 12.05

Kje: Vila Mayer, Muzej usnjarstva na Slovenskem, ogled mesta, Spominski park pred šolo

Cilji: SPOZNAJMO KULTURNO DEDIŠČINO ŠOŠTANJA

Učenci se bodo predhodno pripravili na kulturni dan, tako da bo vsak pripravil kratko predstavitev posamezne točke ogleda, ki jo bo predstavil na mestu ogleda. Poudarek bo na predstavitvi kulturnega središča Šoštanj, nekdaj upravnega in gospodarskega središča Šaleške doline. Kulturno dediščino domačega kraja bodo spoznavali ob projekciji starejšega filmskega gradiva v Muzeju usnjarstva, ogledu stavbne dediščine mesta in pripovedovanju lokalnih povedk v Vili Mayer. Poudarek bo tudi na poznavanju Spominskega parka pred OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj.

Razpored aktivnosti:

7.40 prihod v šolo in zbor pred šolo
7.45 – 8.40 9.a – Vila Mayer9.b – Muzej usnjarstva na Slovenskem9.c – Ogled mesta9.d – Spominski park pred šolo
8.45 – 9.40 9.a – Muzej usnjarstva na Slovenskem9.b – Ogled mesta9.c – Spominski park pred šolo9.d – Vila Mayer
9.40 – 10.00 malica v jedilnici šole
10.05 – 11.00 9.a – Ogled mesta9.b – Spominski park pred šolo9.c – Vila Mayer9.d – Muzej usnjarstva na Slovenskem
11.05 – 12.00 9.b – Vila Mayer9.c – Muzej usnjarstva na Slovenskem9.d – Ogled mesta9.a – Spominski park pred šolo

Učenci bodo na razredni uri (18. september 2015) seznanjeni s potekom dneva dejavnosti.

Vsak bo dobil eno vprašanje, na katerega bo pripravil 2 – 3 minutno predstavitev, ki jo bo predstavil na samem dnevu.

Učenci dobijo učni list, ki ga bodo izpolnili tekom dneva dejavnosti.

Učenci bodo tekom izvajanja kulturnega dne izpolnili učni list, ki ga bodo skupaj s predstavitvijo posamezne točke oddali učiteljici za zgodovino.

Vodja dneva dejavnosti: Irena Rotovnik Aplinc