Projekt Modni velikani

MODNI VELIKANI

Sreda, 29. 5. 2013 // 9.00

Centralno otroško igrišče v Šoštanju – Tresimirjev park

SODELUJOČI: Ljudska univerza Velenje, občanke Šoštanja, učenci OŠ Karla Destovnika–Kajuha Šoštanj, učenci Centra za vzgojo, izobraževanje in usposabljanje Velenje

Projekt, ki ohranja domačo obrt in hkrati spodbuja zanimanje za volno in umetnost, se nam je porodil ob ideji, kako bi lahko polepšali naše okolje in s tem ustvarili nov turistični proizvod na zanimiv in ekološki način. Domislili smo se oblačenja dreves na otroškem igrišču Šoštanj, ob PV Zimzelen in ob Naravnem zdravilišču Topolšica. Prebivalstvo je v medgeneracijskem sodelovanju intenzivno sodelovalo pri pletenju, šivanju, barvanju in oblačenju. Nastali so čudoviti, inovativni izdelki, ki bodo polepšali naše okolje in spodbujali ostale k ohranjanju starih znanj in navad, k razmišljanju o ohranjanju narave in o ekološki predelavi starih pletenih izdelkov.

Tri razstave so trajnostno naravnane in bodo naredile podeželje Šaleške doline privlačnejše in prijaznejše, pa tudi turistično bolj zanimivo.

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.