KD POŠ – Lutkovno gledališče Maribor

Četrtek, 11. 4. 2024, 7.00

Spoštovani starši,

tako ali drugače ste v svojem življenju zagotovo naleteli na ime Mark Twain. Ta samosvoj, aktiven, iznajdljiv, pogumen in neustrašen fant je bil lutkarjem v Lutkovnem gledališču Maribor iztočnica za predstavo z naslovom Praktični nasveti za pridne otroke. Vsi učenci se bodo udeležili tudi lutkovne delavnice in si naredili lutko.

Predstavo si bodo učenci POŠ Topolšica ogledali

v četrtek, 11. aprila 2024, v Lutkovnem gledališču v Mariboru,

– učenci pridejo v šolo do 7.00, z manjšim nahrbtnikom in pijačo,

– odhod avtobusa bo ob 7.10 izpred šole,

– za vse učence bodo v šoli pripravili malico, ki jo bomo vzeli s seboj,

– po ogledu predstave in končanih delavnicah se vračamo v šolo, kjer bodo imeli učenci kosilo, prevoze s kombijem in

podaljšano bivanje po ustaljenem urniku.

– cena avtobusnega prevoza je 11 evrov, vstopnica z v lutkovno delavnico pa 8 evrov; strošek 19 evrov boste

poravnali preko položnice.

Z vsebino predstave, z vedenjem na avtobusu in lutkovnem gledališču bomo učence pri pouku slovenskega jezika seznanjale učiteljice. Velja pa tudi vaša beseda, zato vas prosimo, da se o tem pogovarjate tudi doma. Zagotovo si vsi želimo, da preživimo dan prijetno, kulturno, predvsem pa varno.

Vi imate izkušnje, kako vaši otroci prenašajo daljšo vožnjo. Če imajo težave s slabostjo, jim lahko pomagate s tabletko proti slabosti (lahko pa jim prelepite popek).

Mi se dogodka zelo veselimo in ga z nestrpnostjo pričakujemo.

Tinka Žohar, dipl. vzg.