Zbiralna akcija odpadnih mobilnih telefonov #FONIRAJ

Pridružujemo se akciji #FONIRAJ, ki ga organizira podjetje Blok d.o.o., specializirano za reciklažo odpadne elektronske opreme.

Zbirali bomo stare telefone. 📱 Telefoni ne bodo namenjeni nadaljni uporabi. Sprejemamo tudi poškodovane telefone.

Z akcijo želimo spodbuditi premislek k bolj trajnostnemu ravnanju z odpadki in hkrati razširiti zavedanje o pomenu reciklaže odpadne električne in elektronske opreme (OEEO).

Le 20 % pametnih telefonov je recikliranih. Velika večina jih doma nabira prah. Ni razlogov, da otroci ne bi starega fona 📱 prinesli k nam.

Za vsak kg zbranih telefonov (z baterijami) bo podjetje Blok, d. o. o., doniralo 2 EUR za šolski sklad.

Po preteklih izkušnjah podjetja posamezna šola oz. kraj zbere 300-400 kg odpadnih telefonov.

Telefone bomo zbirali do 1. 4. 2022. 📱

Podjetje nam bo v ta namen priskrbelo zabojnik za zbiranje starih telefonov.

Že v naprej se vam zahvaljujemo za sodelovanje.

Več informacij bo predstavljenih na spletni strani Foniraj.si – Doniraj svoj telefon

Koordinator akcije na šoli: Tomaž Repenšek, prof.

Ta vnos je bil objavljen v EKO akcije. Zaznamek za trajno povezavo.