TD 6. ab – Zgodovinski viri

Petek, 18. 6. 2021

OSNOVNA ŠOLA Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj                                                                                                                Šoštanj, 11. 6. 2021

OBVESTILO

Spoštovani!

V prihodnjem tednu planiramo tehniški dan za učence 6. a in 6. b razreda na temo Zgodovinski viri in njihovo hranjenje, ki ga organizira Muzej Velenje. Dan dejavnosti bodo imeli v petek, 18. junija 2021. Učenci se bodo seznanili z vrstami zgodovinskih virov, z delom zgodovinarja in ustanovami, kjer delajo. Ustvarjali bodo tudi v muzejskih delavnicah (učenci s seboj prinesejo eno fotografijo in pa vsaj en predmet bodisi iz lesa, kovine, keramike ali porcelana).

Muzejska učna ura in delavnice znašajo 5,50 €, cena prevoza pa je 3 €, skupaj torej 8,50 €. Znesek boste poravnali po položnici. Učenci pridejo v šolo kot običajno. Malico bodo imeli pred odhodom na dan dejavnosti.

Odhod izpred šole bo ob 8.20, iz Velenja pa se bomo vračali med 12.15 in 12.30.

Obvezna je zaščitna maska ter upoštevanje vseh priporočil in navodil.

Lepo Vas pozdravljam

Sabina Žnidar, prof.