Planinski pohod st. planincev na Kum

Sobota, 19. 6. 2021, 7.30.

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

Ob koncu šolskega ga leta vas vabiva na planinski pohod na Kum.

Najprej se bomo odpeljali proti Celju, od tam pa v Zidani Most in proti Hrastniku. Za odcepom za Širje se v levo odcepi makadamska cesta, ob kateri se začne naša pot.
Kar kmalu za oznako za Kum nas čaka spust s pomočjo Cicke. To je ročna žičnica, ki nas bo pripeljala na drugo stran reke Save. Do vrha Kuma nas nato čaka približno tri ure hoje.

Kum je s 1220 metri najvišji vrh Posavskega hribovja. Ker se vrh dviga nad Zasavjem, ga nekateri imenujejo tudi Zasavski Triglav. Na vrhu je planinski dom, oddajniki ter cerkev sv. Neže.  Na vrhu je tudi razgledna plošča, ki kaže bolj znane vrhove večjega dela Slovenije. Ob lepem vremenu razgled z vrha seže od bližnjega Posavskega hribovja do nekoliko bolj oddaljenih Kamniških in Savinjskih Alp, Karavank in Julijskih Alp s Triglavom.

Po daljšem postanku na vrhu bomo pot nadaljevali v smeri Trbovelj, in sicer do Lontovža (približno pol ure hoje), kjer nas bo čakal avtobus. Nazaj se bomo peljali čez Marijo Reko in Prebold proti Šoštanju.

Dobimo se v soboto, 19. junija 2021, ob 7. 30 uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in pijačo. Ne pozabi na primerna oblačila, pohodno obutev, rezervno majico, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Na koči bo možnost nakupa tople malice in napitka.

Cena avtobusa znaša 8 evrov (cena za avtobus je sicer 16 evrov, polovico cene za avtobus plača PD Šoštanj).

Vrnemo se okrog 16. ure (pred šolo).

Veseliva se skupnega druženja in vas vabiva, da se nam pridružite.

Mentorici planinskega krožka:

Jožica Dobnik in Mateja Drev Sem

…………………………………………………………………………………………………………………

PRIJAVNICA ZA POHOD NA KUM

Moj otrok _____________________________ se bo udeležil pohoda na Kum v soboto, 19. 6. 2021.

S podpisom potrjujem, da sem seznanjen z načinom dela, ki je opisan spodaj.

PODPIS STARŠEV: ____________________________ tel. št. ______________

S prijavo na izlet udeleženec potrdi, da je seznanjen z zahtevnostjo izleta ter izpolnjuje zdravstvene, fizične in tehnične pogoje za varno sodelovanje na izletu. Udeleženec je dolžan upoštevati navodila in odločitve vodnika in mentoric.

Prijavnico oddajte mentoricama planinskega krožka, Jožici Dobnik ali Mateji Drev Sem, najkasneje do torka, 15. 6. 2021.

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.