TD 7. r. – Muzej gozdarstva

Ura: odhod izpred šole ob 7.45 uri

Trajanje: od 7.45 ure do 12.30 ure

Cilji:

• učenci prepoznajo najpogostejše vrste lesa, in jih ločijo po njihovih osnovnih značilnostih in uporabi,
  • opišejo proces pridobivanja in predelavo lesa v polizdelke nekoč in danes
  • z ekološkega in gospodarskega vidika razložijo pomen gozda za okolje in ljudi.

Po prihodu v Nazarje se bodo razdelili v 4 skupine po razredih-

Potek aktivnosti:

Zaradi epidemije kovida se učenci med seboj ne smejo mešati. Na avtobusu sedijo po razredih skupaj. Med učenci vsakega razreda je 1 vrsta prazna. Prav tako za voznikom. Pri dejavnostih so učenci ves čas samo s svojim razredom in se ne srečajo nikjer z ostalimi.

Učenci si bodo ogledali Muzej v gradu Vrbovec Nazarje, Bohačev toplar in šli bodo po naravoslovni učni poti z gozdarjem.

Malico učenci vzamejo zjutraj v šoli in jo nesejo s seboj v svojih nahrbtnikih. Pojedo jo sredi dopoldneva, ko bo določen čas za malico.

S seboj naj imajo tudi pisala, ker bodo reševali učne liste. Te podpisane oddajo v šoli razredniku ali učiteljici za tehniko in tehnologijo.

Ker bodo hodili po gozdu, naj bodo tudi primerno oblečeni in obuti.

Ker hodijo po gozdu, naj se primerno obujejo in oblečejo. Gredo v vsakem vremenu, zato naj imajo s seboj dežnike, če bo potrebno.

Učenci bodo dobili v muzeju in v toplarju učne liste, ki jih morajo rešene prinesti k uri tehnike in tehnologije! S seboj imajo pisala.

Prihod avtobusov v Nazarje ob 8.15 ure (zbor pred Muzejem Vrbovec).  Odhod okoli 12.00 ure.

1. skupina/ 7.a

8.15 – 9.30: ogled Muzeja gozdarstva in lesarstva in reševanje učnih listov

9.30 – 10.00: malica

10.00 – 10.30: ogled Bohačevega toplarja

10.30 – 11.45: ogled naravoslovno kulturne poti Samostanski hrib

1. skupina/ 7.b

8.15 – 9.30: ogled Muzeja gozdarstva in lesarstva in reševanje učnih listov

9.30 – 10.00: malica

10.00 – 11.15: ogled naravoslovno kulturne poti Samostanski hrib

11.15 – 11.45: ogled Bohačevega toplarja

1. skupina/ 7.c

8.15 – 9.30: ogled naravoslovno kulturne poti Samostanski hrib

9.30 – 10.00: ogled Bohačevega toplarja

10.00 – 10.30: malica

10.30 – 11.45: ogled Muzeja gozdarstva in lesarstva in reševanje učnih listov

1. skupina/ 7.d

8.15 – 8.45: ogled Bohačevega toplarja

8.45 – 10.00: ogled naravoslovno kulturne poti Samostanski hrib

10.00 – 10.30: malica

10.30 – 11.45: ogled Muzeja gozdarstva in lesarstva in reševanje učnih listov

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj                                                          Šoštanj, 21. 5. 2021

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

OBVESTILO

Spoštovani starši!

V torek, 25. maja 2021, bomo izvedli tehniški dan:

Ker bodo hodili po gozdu, naj bodo tudi primerno oblečeni in obuti. Gremo v vsakem vremenu, zato naj imajo s seboj dežnike, če bo potrebno.

Odhod bo ob 7.45 izpred šole, vrnitev pa je predvidena okoli 12.30.

Cena ekskurzije:

Voden ogled Muzeja gozdarstva in lesarstva:                                              2,00 €

Učni listi:                                                                                                      1,00 €

Voden ogled Bohačevega toplarja:                                                               1,50 €

Voden ogled naravoslovno kulturne poti Samostanski hrib:                        1,50 €

Cena prevoza:                                                                                                6,00€

Skupaj: 12 EUR (prevoz in vstopnine ogledov po programu).

Plačilo za vse dejavnosti bo preko položnice.

Vas, starše, prosimo, da se s svojim otrokom temeljito pogovorite o obnašanju na ekskurziji.

Hvala za razumevanje.

Razredniki 7. a, b, c, d razreda

……………………………………………………………………………

Strinjam se, da se moj otrok ________________________________, učenec 7. ____ razreda, udeleži tehniškega dne. S svojim podpisom zagotavljam, da sem se s svojim otrokom pogovoril o vedenju, in s tem potrjujem, da se zavedam odgovornosti.

Datum: ________________                          Podpis staršev: ______________________