Planinski pohod Boč

Sobota, 10. 10. 2020, 8.00.

VABILO NA PLANINSKI POHOD

Dragi planinci!

V letošnjem šolskem letu bo naš prvi planinski pohod na Boč.

Najprej se bomo odpeljali proti Slovenskim Konjicam, tam pa zavili proti Poljčanam. Od tam imamo še nekaj kilometrov do Studenic, ki so naše izhodišče za pohod na Boč. Pot nas bo najprej vodila po stari rimski cesti, nato pa bomo nadaljevali po gozdni poti. Po približno 2 urah hoje bomo dosegli vrh Boča. Boč ima v bistvu dva približno enaka vrhova, ki sta med seboj oddaljena le pet minut hoje. Na enem so oddajniki, na drugem, za planince dostopnem vrhu pa 20 m visok razgledni stolp, s katerega se nam odpre lep razgled po večjem delu vzhodne Slovenije. Pri sestopu se bomo ustavili še na planinskem domu Boč.

Dobimo se v soboto, 10. oktobra 2020, ob 8. uri pred šolo. V nahrbtniku imej malico in pijačo. Ne pozabi na toplo obleko, pohodno obutev, rezervno majico, vetrovko ter Dnevnik mladega planinca.

Na koči bo možnost nakupa tople malice in napitka.

Mentorici planinskega krožka:

Jožica Dobnik in Mateja Drev Sem

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.