TD 7. r.: Znanstveniki s področja elektrike

1. Dvorec Gutenbuchel Šoštanj

Delo v razredu

Cilji ogleda:

• Učenci se seznanijo s tehnično in kulturno dediščino domačega kraja Šoštanja, ki jo predstavlja družina Vošnjak, ki je živela na dvorcu.
  • Spoznajo 14 znanstvenikov s področja elektrike
  • Po dvojicah preučijo življenje enega znanstvenika in ga predstavijo na koncu sošolcem.

Učenci 7. razredov bodo imeli v petek, 19. 6. 2020, tehniški dan z naslovom Znanstveniki na področju elektrike

Razdeljeni bodo po razredih.

1. skupina: 7. a – 27 učencev/ v učilnici 4.d
  2. skupina: 7. b – 26 učencev / v učilnici TJA
  3. skupina: 7. c – 26 učencev / v učilnici SPL

Vsak razred je v svoji učilnici. Tam dobijo od učitelja gradivo za delo (gradiva čakajo učitelja v zbornici v predalčku razrednika). S seboj pa morajo imeti liste, kamor si bodo zapisovali povzetke iz življenja in dela znanstvenika, katerega bodo preučevali. Razdelijo s v dvojice. Delo naj poteka do okvirno 11. ure. Nato vsaka dvojica predstavi s pomočjo miselnega vzorca svojega znanstvenika.

Vmes lahko učitelj učencem dovoli po dogovorjenem času (npr. pol ure) uporabo mobitela za iskanje podatkov po internetu. Sicer pa dobijo nekaj gradiv od učitelja, v vsaki učilnici pa so tudi knjige z življenjepisi teh znanstvenikov.

Zjutraj pa se učenci odpravijo tudi na dvorec Gutenbuchel. In sicer gredo po naslednjem razporedu:

7.45-odhod izpred šole z učiteljema za 7.a

8.30-odhod izpred šole 7.b in

9.15-odhod izpred šole za 7.c.

Učenci 7.c imajo malico ob 9.00 uri pred odhodom. Ostali učenci malicajo po običajnem času za malico.

Delo  in predstavitve zaključimo ob 12.05 uri.

Vodja TD: Danica Verdev