Nagovor ravnateljice 6. teden

Drage učenke in učenci!

Počasi bomo zaključili s 6. tednom pouka na daljavo, s soboto pa se odpirajo prvomajske počitnice. Upam in želim, da jih boste aktivno preživeli in si nabrali energije še za zadnja dva meseca šole. Šestošolci in devetošolci letos ne boste imeli nacionalnega preverjanja znanja.

V mesecu maju  se bo začelo ocenjevanje. Vse informacije vam bodo poslali učitelji  posameznega predmeta.

Prilagam pismo in pesmico naših  dveh učencev. Prijetno branje!

Želim vam lepe praznike, bodite delovni in ostanite zdravi.

mag. Majda Zaveršnik Puc,

Draga učiteljica gospa Brigita Grobelnik!

Predstavil Vam bom, kako izgleda moj delovni teden sedaj, ko smo v karanteni.

Od ponedeljka do petka se zbudim ob 6. uri, nakar se do 8. ure lotim šolskih nalog. Velikokrat mi pomagata starša. Me zelo spodbujata, da opravim večino nalog. Včasih naredim kakšno nalogo samostojno, včasih mi pri matematiki in geografiji pomaga ati, spet drugič mi pri slovenščini, angleščini in drugih predmetih pomaga mami. Ob torkih me pokliče gospa Klementina Mežnar in mi prijazno razloži matematiko. Enkrat na teden me pokliče tudi gospa Maja Ahtik Požegar in me povpraša po počutju. Malo se pogovarjava o vsemogočih rečeh. Tudi z gospa Mojco Dobnik komunicirava preko          e-pošte. Večkrat mi pošlje miselne in zabavne naloge.

Ko naredim vse obveznosti tekočega dne, peljem psa na sprehod po gozdu.

Po kosilu se za kakšno uro preklopim na igrico. Skupaj s sošolci igramo in komuniciramo preko igre. Včasih zmagam, včasih sem premagan. Ali pa pogledam mojo najljubšo nadaljevanko Dr. House. Večkrat pogledam s starši kakšno komedijo ali poučno oddajo.

V soboto in nedeljo spim dlje, tako kot takrat, ko obiskujem šolo.

Z družino igramo karte, biljard, pikado, monopoli, enko, sam zlagam lego kocke, včasih ležim zunaj na ležalniku, lovim sončne žarke in berem knjigo Basni.

Zvečer z družino peljemo psa še zadnjikrat v dnevu na sprehod, da opravi svoje delo. Z omo Anico se dogovoriva za ocvrte dunajske zrezke, vsaj dvakrat na mesec ob vikendih. Obožujem njene slastne zrezke.

Pomagam tudi pri hišnih opravilih, pri sajenju rož oziroma pri nošenju korit, ker sem močan fant. Na pomoč priskočim tudi pri peki peciva in kruha, pri pripravi kosila in podobno.

Vesel sem, ker smo vsi zdravi. Ni mi preveč všeč, ker moram biti tako dolgo doma. Upam, da kmalu spet sedemo za šolske klopi.

Želim Vam veliko zdravja.

Vaš učenec Marcel Blatnik Obrovnik

KARANTENA

COVID-19 je nepridiprav,

že dolgo smo doma,

to res ni prav.

Doma je dolgčas,

nič ni za narediti,

zdaj je zanimivo že po pošto iti.

Šolanje doma res ni fajn,

a vseeno naloge rešimo,

kot majhen zalogaj.

Zdaj moda so maske in rokavice,

vsak dan pa napeto

poslušamo novice.

Trgovine morale so se zapret,

že sedem dni

jemo enako jed.

Naši načrti za poletje

so oveneli,

a to bomo s trudom preživeli.

Eva Plešnik, 7.a

Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih, Prispevki učencev. Zaznamek za trajno povezavo.