ND 9. r.: Raziskujem in kreiram v gastronomiji

Petek, 11. 10. 2019, ŠCV.

V petek, 11. 10. 2019 bo naravoslovni dan za devetošolce. Učenci pridejo v šolo ob običajnem času in malicajo v šolski jedilnici.  Ob 8.05 se z avtobusom odpeljejo v Velenje (ŠCV).

Program projekta:

Na ŠCV jih bo najprej sprejela ravnateljica in jim predstavila šolo. Nato se bodo učenci razdelili v skupine in delali po programu:

• strežba
  • kuharstvo
  • okoljska vzgoja (terenski del): prepoznavanje invazivnih vrst rastlin okoli jezera (v primeru slabega vremena bo izvedeno v učilnici)

Projekt bodo vodili učitelji na Šolskem centru Velenje in poskrbeli za ves material.

Učenci naj bodo primerno obuti in oblečeni, saj bodo delali tudi na terenu. S seboj naj imajo tudi kakšno pijačo (vodo).

Naravoslovni dan bo zaključen najkasneje do 12.15 ure, sledi povratek z avtobusom v šolo (12.30). Učenci imajo nato razredno uro in tudi izbirne predmete.

Za stroške v delavnicah in avtobus bodo učenci oziroma starši poravnali po položnici (6 €).

Vodja ND: Lidija Pocajt, prof.