KD 6. r.: Po poti Cankarjeve mladosti

Petek, 20. 9. 2019, 7.30-18.00.

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška cesta 7

3325 Šoštanj

Šoštanj, 13. 9. 2019

Spoštovani starši!

Ekskurzijo za šestošolce bomo izpeljali 20. 9. 2019.

Odhod avtobusa bo od 7.30. Naprej se bomo ustavili na Vrhniki, kjer si bomo s pomočjo vodičev ogledali mesto in Cankarjevo spominsko hišo. Pot bomo nadaljevali do Postojne, kjer bo sledil ogled Postojnske jame. V Postojnski jami zaključimo okrog 16. ure, tako da je predvidena vrnitev pred šolo ob 18. uri.

Malica in kosilo bosta za ta dan odjavljena, zato naj imajo hrano in pijačo s seboj (ne preveč sladkarij). Učencem priporočamo topla oblačila, saj se temperatura v jami giblje od 8 do 10°C.

Skupna cena ekskurzije je 27,17 € (vključen prevoz: 9 €, vstopnine po programu: voden ogled Vrhnike 2,50 €, Postojnska jama z ogledom interaktivnega paviljona 15,67 €).  Ministrstvo za šolstvo za vsakega otroka prispeva 2 €. Končna cena na učenca znaša torej 25,17 € in jo boste poravnali na septembrski položnici, ki jo dobite oktobra.

Prosim, da se tudi vi z otroki pogovorite o primernem obnašanju na ekskurziji in o tem, da morajo upoštevati navodila in opozorila učiteljev in ostalih vodnikov.

Prijazen pozdrav!

razredniki 6. razredov