Dan dejavnosti 19. 4. 2019

Odhodi avtobusov domov so samo eni. Zadnji avtobus odpelje izpred šole ob 13.00, izbirnih predmetov ne bo. Voznired 19. 4. 2019

1. r. ŠD – Orientacijski pohod,

2. r. KD – Kulturne ustanove,

3. r. ŠD – Igre z žogo,

4. r. TD – Šege in navade velikonočnega časa,

5. r. TD – Šivanje vrečke,

6. in 8. r. KD – 8 krogov odličnosti,

7. r. KD – Šege in navade,

9. r. KD – Spoznavanje plesov.

Kombi v petek, 19. 4. 2019, izpred šole POŠ Topolšica odpelje ob 13.30.

Šoštanj, 15. april 2019

Obvestilo!

V okviru dneva dejavnosti si bodo učenci 8. in 9. razredov v petek, 19. aprila 2019, ogledali gledališko predstavo Mali princ. Predstavo bo ob 8. uri izvedla gledališka skupina Društva za boljši svet.

Cena ogleda predstave je 3 €, iz šolskega sklada bo šola krila 1 €. Tako je strošek na učenca 2 €, ki bo upoštevan na položnici za mesec april.

Po predstavi bodo potekale dejavnosti po programu, kot so predvidene za posamezni razred.

Lepo vas pozdravljamo.

Razredničarke 8. in 9. razredov

Šoštanj, 11. april 2019

Dan dejavnosti: Osem krogov odličnosti – 8. razredi

Ogled predstave Mali princ v Kulturnem domu Šoštanj in predpraznični ogled dvorca Gutenbüchel v Ravnah pri Šoštanju ter seznanitev z drobci iz življenja družine Woschnagg, ki je pomembno zaznamovala zgodovino Šoštanja

Kdo: učenci 8. razredov

Kaj: Ogled gledališke predstave Mali princ v izvedbi Društva za boljši svet in ogled dvorca Gutenbüchel v Ravnah pri Šoštanju

Kdaj: 19. april  2019, od 7.45 do 12.05

Kje: Kulturni dom Šoštanj,  dvorec Gutenbüchel v Ravnah pri Šoštanju OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Cena: Ogled predstave je 3 €, iz šolskega sklada bo šola krila 1 €. Tako je strošek na učenca 2 €, ki bo upoštevan na položnici za mesec april.

Cilji:

• Kulturno spremljanje in ogled gledališke predstave Mali princ.
  • Po predstavi učenci razmišljajo o tem, kaj so prave vrednote. Kaj je dobro in kaj slabo, kaj je prav in kaj narobe, kaj je vredno in kaj ni vredno. O ljubezni, o prijateljstvu, o vezeh, ki jih počasi potiskamo vse nižje na lestvici prioritet. Kako o teh vrednotah ne le premišljevati, temveč jih tudi vnesti v življenje, da bi ga obogatili in z njim zopet »oživeli«.
  • Predpraznični ogled dvorca Gutenbüchel v Ravnah pri Šoštanju in seznanitev z drobci iz življenja družine Woschnagg, ki je pomembno zaznamovala zgodovino Šoštanja.

Razpored aktivnosti:

7.40 prihod v šolo

7.45 odhod v Kulturni dom Šoštanj in ogled gledališke predstave Mali princ

9.10 prihod v šolo

do 9.30 malica v matičnih razredih

9.30 – do odhoda na Gutenbüchel – delavnice v razredih – poustvarjanje po gledališki predstavi

8. a: 11.00- 11.15 – ogled dvorca Gutenbüchel

8. b: 11.15 – 11.30 – ogled dvorca Gutenbüchel

8. c: 11.30 – 11.45 – ogled dvorca Gutenbüchel

po prihodu nazaj v šolo evalvacija dneva dejavnosti v matični učilnici

Vodja dneva dejavnosti 8. r.:

Irena Rotovnik Aplinc, univ. dipl. org.