Pohod starejših planincev na Raduho

Sobota, 16. 6. 2018, 7.30-16.00. ODPADE

Planinci!

Planinski pohod na Raduho, ki je bil načrtovan za to soboto, 9. 6. 2018, bo zaradi slabe vremenske napovedi in občasne zapore ceste (spravilo lesa) prestavljen na naslednjo soboto, 16. 6. 2018. ODPADE ZARADI SREČANJA NA ROGLI.

ODHOD: 16. 6. 2018, ob 7.00 izpred šole

PRIHOD: 16. 6. 2018, ob 15.00

Mentorici: Mateja Drev Sem in Danica Švarc

Šoštanj, 29. 5. 2018

OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Koroška c. 7

3325 Šoštanj

Dragi planinci!

V soboto, 16. 6. 2018, bomo organizirali planinski pohod na Raduho (2062 m).

Raduha vrh, ki se strmo dviga nad krajem Luče ob savinji vzhodno od Robanovega kota. Na vrhu je lep razgled na najvišje vrhove Kamniško-Savinjskih Alp (Ojstrica, Planjava, Brana, Mrzla gora…), kot tudi na Olševo, Peco, Uršljo goro, Travnik, Komen in Golte.

Z avtobusom bomo pri vasi Struge zavili proti Snežni jami in se po približno 16 km vzpona ustavili na manjšem parkirišču, kjer so že planinske oznake za kočo na Loki. Od koče bomo nadaljevali po markirani poti v smeri Raduhe (do vrha približno 2 uri hoje). Po približno uri hoje od koče na Loki pot postane vse bolj razgledna in po južni stran obide vrh Male Raduhe, nato pa nas pripelje na glavni greben, s katerega se nam odpre lep pogled na severno stran. Kmalu se nam z desne priključi zahtevna planinska plezalna pot od koče na Grohatu. Pot naprej se ponovno prične strmo vzpenjati in nas nato po nekaj minutah nadaljnje hoje pripelje na 2062 metrov visok vrh. Na vrhu je lep razgled na najvišje vrhove Kamniško-Savinjskih Alp (Ojstrica, Planjava, Brana, Mrzla gora…), kot tudi na Olševo, Peco, Uršljo goro, Travnik, Komen in Golte.

Do naše izhodiščne točke pri koči na Loki se bomo vračali mimo Planine Arte in tako opravili krožno pot.

ODHOD: sobota 16. 6. 2018 ob 7.30 uri izpred šole

PRIHOD: sobota, 16. 6. 2018 okrog 16.00 ure

OPREMA: topla obleka in pohodna obutev, rezervna majica, topel pulover, rezerve nogavice, prva pomoč, Dnevnik mladega planinca, vetrovka

HRANA: sendviči, veliko pijače

CENA AVTOBUSA: 8 € (Cena za avtobus je sicer 16€, a za tiste, ki ste plačali članarino pri PD Šoštanj, vam polovico cene za avtobus plača PD Šoštanj).

Denar prinesite  do torka, 5. 6. 2018.

Mentorici: Danica Švarc in Mateja Drev Sem

Ta vnos je bil objavljen v Planinci. Zaznamek za trajno povezavo.