Območno tekmovanje za Cankarjevo priznanje

Na območnem tekmovanju za Cankarjevo priznanje, ki je potekalo 24. 1. 2018 na OŠ Griže v Grižah, so naši učenci dosegli lepe uspehe.
V letošnjem šolskem letu je potekalo pod naslovom Čudežne oz. čudne besede. Na tekmovanju so učenci morali napisati razlagalni spis, v katerem so prepletali usvojeno književno znanje ter svojo poustvarjalnost. Da so bili pri tem tako zelo uspešni, so morali prebrati dve knjigi, številne literarne kritike o njih ter dobro poznati literarno teorijo. Naši tekmovalci so bili več kot uspešni, saj so kar trije sodelujoči prejeli srebrno Cankarjevo priznanje, in sicer dva devetošolca Tomaž Turinek in Eneja Paradiž ter osmošolka Vida Volk.
Prejemnikom priznanj in tudi ostalim sodelujočim čestitamo!

Mentorici: Anka Voh in Sonja Bric

(Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Informacije o aktivnostih. Zaznamek za trajno povezavo.