ND 9. r. – Dediščina domačega kraja

Šoštanj, 19. september 2016

Dan dejavnosti: Dediščina našega kraja

Kdo: učenci 9. razredov

v sodelovanju z Muzejem usnjarstva na Slovenskem (Miran Aplinc, Jernej Hozjan) in Vilo Mayer (Špela Poles)

Kdaj: 4. oktober 2016, od 7.45 do 12.05

Kje: Vila Mayer, Muzej usnjarstva na Slovenskem, ogled mesta, Spominski park pred šolo

Cilji: SPOZNAJMO KULTURNO DEDIŠČINO ŠOŠTANJA

Učenci se bodo predhodno pripravili na kulturni dan, tako da bo vsak pripravil kratko predstavitev posamezne točke ogleda, ki jo bo predstavil na mestu ogleda. Poudarek bo na predstavitvi kulturnega središča Šoštanj, nekdaj upravnega in gospodarskega središča Šaleške doline. Kulturno dediščino domačega kraja bodo spoznavali ob projekciji starejšega filmskega gradiva v Muzeju usnjarstva, ogledu stavbne dediščine mesta in pripovedovanju lokalnih povedk v Vili Mayer. Poudarek bo tudi na poznavanju Spominskega parka pred OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj.

Razpored aktivnosti:

7.40 prihod v šolo in zbor pred šolo

7.45 – 8.40 8.45 – 9.40 9.40 – 10.00 10.05 – 11.00 11.05 – 12.00
1.      skupina Vila Mayer Spominski park

malica v jedilnici šole

MUS Ogled Šoštanja
2.      skupina Spominski park Vila Mayer Ogled Šoštanja MUS
3.      skupina MUS Ogled Šoštanja Vila Mayer Spominski park
4.      skupina Ogled Šoštanja MUS Spominski park Vila Mayer

Učenci bodo na razredni uri (23. september 2016) seznanjeni s potekom dneva dejavnosti.

Vsak bo dobil eno vprašanje, na katerega bo pripravil 2 – 3 minutno predstavitev, ki jo bo predstavil na samem dnevu.

Učenci bodo tekom izvajanja kulturnega dne izpolnili učni list, ki ga bodo skupaj s predstavitvijo posamezne točke oddali učiteljici za zgodovino, ki bo dejavnost ovrednotila in oceno upoštevala pri pouku zgodovine.

Vodja dneva dejavnosti:

Irena Rotovnik Aplinc