Kolesarski krožek

7. teden
8. teden
9. teden

10. teden: KROŽNO KRIŽIŠČE (krožišče)

9. tedenSEMAFORIZIRANO KRIŽIŠČE, Prednost vozil na nujni vožnji

8. teden: 11. 5. – 15. 5. 2020:

Učna vsebina: KRIŽIŠČE, KJER PREDNOSTNA CESTA ZAVIJE

SDZ, str. 23

Natančno preberi besedilo. Pozoren bodi na prometne znake z dopolnilnimi tablami. Še zlasti si zapomni, kako je z desnim pravilom pri teh križiščih (besedilo v rumenem polju).

___________________________________________________________

Upam, da pridno vadiš simulacijo kolesarskega izpita v spletni učilnici Kolesar.

7. teden: 4. 5. – 8. 5. 2020: KRIŽIŠČE, KJER JE PROMET UREJEN S PROMETNIMI ZNAKI

Prvomajske počitnice

6. teden: 20. 4. – 24. 4. 2020

Sreda, 22. 4. 2020: TD – Promet

Učna vsebina: DESNO PRAVILO, SDZ Z glavo na kolo, str. 20
Navodilo:

 Prejšnji teden si se naučil PRAVILO SREČANJA.
 Poskusi ga ponoviti – rumeni okvirček.
 V tem tednu boš spoznal DESNO PRAVILO, ki je tudi zelo pomembno.

Prednost ima vozilo, ki prihaja iz desne strani.

 Natančno si preberi besedilo, oglej si slike in poskusi se naučiti.
 Ponovi: Ob slikah križišč na str. 20 razloži nekomu od domačih:
Zakaj ima opisani udeleženec prednost oz. zakaj drugi udeleženec nima prednosti.

5. teden: 14. – 17.  4.  2020

Učna vsebina: VRSTE KRIŽIŠČ, PRAVILO SREČANJA

SDZ Z glavo na kolo, str. 18, 19

Navodilo:

• Natančno preberi, tudi večkrat, oglej si slike, poskusi ponoviti.
  • PRAVILO SREČANJA je zelo pomembno pravilo. Zapisano je v rumenem polju na str. 19. Moraš ga zelo dobro poznati. Je zelo pomembna vsebina pri teoretičnem delu kolesarskega izpita in tudi pri vožnji ga moraš upoštevati. Najbolje, da se ga čim bolje naučiš (na pamet).
  • Ob slikah križišč na str. 19 razloži nekomu od domačih:

4. teden: Datum: 6. 4. – 9. 4. 2020

Učna vsebina: ZAVIJANJE DESNO; ZAVIJANJE LEVO

DZ, str. 16, 17

Navodilo:

1. Natančno preberi navodila za zavijanje desno.
  2. Bodi pozoren, na kaj moraš paziti pri zavijanju levo, še posebej če ni kolesarske steze.
  3. Dobro si oglej prikaze zavijanja na levo na različnih voziščih.
  4. Preberi priporočila Zale, Neže in Filipa.

V primeru, da delovnega zvezka Z GLAVO NA KOLO nimaš doma, se uči po  www.Radovednih-pet.si , kjer SDZ  najdeš.

Vadiš in učiš se lahko z brezplačno uporabo spletne učilnice eCPP.si, kjer lahko dostopaš do vseh interaktivnih gradiv in vsebin S KOLESOM V ŠOLO za opravljanje kolesarskega izpita.

3. teden:  Datum: 31. 3. – 3. 4. 2020

Učna vsebina: MIMOVOŽNJA IN PREHITEVANJE

DZ, str. 15

Navodilo: Natančno beri besedilo in si poskušaj zapomniti navodila varne mimovožnje.

Navodila varne mimovožnje super obvladam.

2. teden: Datum: 23. 3. – 27. 3. 2020

KOLESARSKI KROŽEK

Učna vsebina: VKLJUČEVANJE V PROMET – SDZ Z glavo na kolo, str. 13.

Učenci, ki ste te vsebine že predelali, pa preberite PREČKANJE CESTE v SDZ, str. 14.

Vadite in učite se lahko z brezplačno uporabo spletne učilnice eCPP.si, kjer lahko dostopate do vseh interaktivnih gradiv in vsebin S KOLESOM V ŠOLO za opravljanje kolesarskega izpita.

Naj vam bo učenje prijetno!

1. teden: Datum: 16. 3. – 20. 3. 2020

KOLESARSKI KROŽEK

Učna vsebina: – VOŽNJA S KOLESOM, SDZ Z glavo na kolo, str. 12.

– Ponovi prometne znake.

Praktične vaje: V rekreacijo na prostem lahko vključiš tudi vaje za spretno vožnjo, ki jih izvajaš v domačem okolju. Če imaš to možnost:

• vadi vožnjo naravnost, občasno z odročeno levo roko 5 sekund in vmes s pogledom nazaj čez levo ramo npr. 1 do 2 sekundi.
  • vadi vožnjo naravnost, občasno z odročeno desno roko 5 sekund in vmes s pogledom nazaj čez desno ramo npr. 1 do 2 sekundi.

Spretnost bo potrebna, ko se boš pred križiščem usmerjal/-a levo ali desno.

1. 3. 2020

Petošolci, pozdravljeni!

V tem nezavidljivem času nam veliko organizacij ponuja pomoč, med njimi tudi založba Primotehna. Vsem učencem, ki se bodo v tem šolskem letu 2019/2020 pripravljali na kolesarski izpit, omogočajo brezplačno uporabo spletne učilnice eCPP.si, kjer lahko dostopate do vseh interaktivnih gradiv in vsebin S KOLESOM V ŠOLO za opravljanje kolesarskega izpita.

V spletni učilnici vas že čaka v lekcijah sistematično podana vsa učna snov, kvizi, igrice in več kot 200 animacij in filmov, ki na enostaven in učinkovit način prikažejo pravilna in napačna ravnanja v prometu.

Utrjujete lahko že znane vsebine in se učite novih. V spodaj opisanem postopku klikni na poudarjeno besedo Prijava  ali na spletni naslov, ki te usmeri na njihovo spletno stran.

Postopek prijave/registracije:
1. Potrebno si je ustvariti račun.

Klikni na eno od povezav (Prijava) ali   https://www.ecpp.si/moodle/login/index.php

Desno zgoraj v zelenem traku je napis Prijava, na katero klikneš.

Odprla se vam bo stran za prijavo. Prijavite se s klikom na gumb “Ustvari nov račun”.
2. Na vpisan e-mail boste dobili potrditveni mail s povezavo, katero je treba odpreti. S tem ste tudiaktivirali račun.
3. Potem se je potrebno s tem računom prijaviti na isti strani.
4. Po uspešni prijavi vam bo desno zgoraj v zeleni vrstici pisalo vaše ime. Nato izberite kategorijo

KOLESARJI.
5. Po izbiri kategoriji se vam bo odprla nova stran, kjer izberete prvo možnost BREZPLAČNI DOSTOP – ŠOLSKO LETO 2019/2020.

Spletno učilnico boste lahko uporabljali do konca šolskega leta 2019/2020.

Čuvajte se!

Razredničarke 5. r.

(Skupno 1.711 obiskov, današnjih obiskov 1)