Posamično področno prvenstvo OŠ v šahu

Torek, 3. 12. 2019, 14.30. Rezultati

REZULATI so na naslednji povezavah:

F9 https://www.sah-zveza.si/prireditve/turnir/593

F12 https://www.sah-zveza.si/prireditve/turnir/594

F15 https://www.sah-zveza.si/prireditve/turnir/595

V torek 3. 12. 2019 je na naši šoli potekalo Področno tekmovanje v šahu.
Vrstni red:
F 9
1. Tibor Malbašić Vodovnik, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki
2. Tevž Vogrin Klanfer, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
3. Anej Vrčkovnik, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
4. Jonatan Juras, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki
5. Marcel Skornšek, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
6. Gal Ogrizek, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
7. Kan Drljić, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
8. Toni Zupan, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki
9. Žiga Volk, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki

F 12
1. Tim Stropnik, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
2. David Lazar, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
3. Tai Ogrizek, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
4. Luka Suljić, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki
5. Jurij Grabner, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
6. Luka Zupan, OŠ bratov Letonje Šmartno ob Paki
7. Vid Rotovnik, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

F15
1. Jure Bernjak, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
2. Ožbej Čremožnik, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
3. Gal Meh, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
4. Jan Rožič, OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

POSAMIČNO PODROČNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL V ŠAHU

  1. DATUM TEKMOVANJA: TOREK 3. 12. 2019 OB 14.30
  2. KRAJ TEKMOVANJA: OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ
  3. ORGANIZATOR: OSNOVNA ŠOLA KARLA DESTOVNIKA-KAJUHA ŠOŠTANJ
  4. VODJA TEKMOVANJA: MITJA PRANJIČ
  5. KATEGORIJE:
    a) najmlajši fantje in dekleta – rojeni-e 2011 in mlajši-e (F9 / D9)
    b) mlajši fantje in dekleta – rojeni-e 2008 in mlajši-e (F12 / D12)
    c) starejši fantje in dekleta – rojeni-e 2005 in mlajši-e (F15 oz. D15)
  1. TEKMOVALNA PRAVILA

Pravico nastopa imajo učenci osnovnih šol Velenjske regije in sicer prvih pet s šolskega tekmovanja prvenstva v posamezni kategoriji.

7 kol; tekmovanje se vodi z računalniškim programom »švicar«.

Partija traja 2 x 15 minut.

S šahovskimi urami igrajo učenci in učenke letnik 2005 in mlajši, ter 2008 in mlajši.

Učenke in učenci v najmlajši skupini  (letniki 2011 in mlajši) ne igrajo na ure.

Pri najmlajših traja partija 30 minut. Po tem času  tekmovalna komisija oceni  nedokončane partije in določi rezultat.

V primeru nezadostnega števila za posamezno starostno skupino se igra po sistemu  Berger.

Kriterije za razvrstitev bomo objavili pred začetkom tekmovanja.

Prvi trije uvrščeni dobijo medalje, uvrščeni na državno prvenstvo pa bodo učenci glede na razpis, ki bo na spletni strani Šahovske zveze Slovenije https://www.sah-zveza.si/.

  1. PRIJAVE:

Do četrtka, 28. novembra 2019 do 12.00 ure, na elektronski naslov mitja.pranjic@os-sostanj.si. Ob prihodu na tekmovanje naj mentorji potrdijo prijave igralcev do 14.15.

Mentorje prosimo, da s seboj prinesejo šahovske ure ter naročilnico za malico – za vse učence in mentorje. Vsi učenci morajo imeti copate.

 

ŠPORTNA ZVEZA VELENJE

Strokovna sodelavka: Katka Geršak

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Šport, Tekmovanja. Zaznamek za trajno povezavo.