ND 6. r. – Odpadek naj ne bo samo odpadek

Ponedeljek, 15. 4. 2019.

ND: ODPADEK NAJ NE BO SAMO ODPADEK

V ponedeljek, 15. 4. 2019 bo naravoslovni dan za šestošolce. Učenci pridejo v šolo ob običajnem času. Ob 8.15 uri se z avtobusom odpeljejo v Velenje.

Program projekta:

1. Predstavitev Centra ponovne uporabe (Šaleška cesta 2,Velenje).
  2. Predavanje o ravnanju in gospodarjenju z odpadki v Vili Rožle ali na MIC Velenje
  3. Terenski ogledi: sprehod mimo Škalskega jezera z razlago; obisk Zbirnega centra Velenje 1 ob Škalskem jezeru, kjer se bodo učenci seznanili s sistemom zbiranja odpadkov.

Projekt bodo vodili raziskovalci Eurofins ERICa Velenje. Terenski ogled bo zaključen okrog 12. ure.

Sledi povratek v šolo. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti. Navodila za izdelavo praktičnega izdelka dobijo na naravoslovnem dnevu.

Vodja ND: Anica Pudgar