TD – Dan prometne varnosti

3. razred OGLED POLICIJSKE POSTAJE v Velenju
  4. razred IZDELAVA IZDELKA v razredu
  5. razred VOŽNJA Z VOZILI JUMIKAR
  6. razred CENTER VARNE VOŽNJE Vransko in Obisk POLICIJSKE POSTAJE VODNIKOV SLUŽBENIH PSOV
  7. razred KAJ VEŠ O PROMETU, VOŽNJA S KOLESI NA POLIGONU in VOŽNJA DO Velenjskega jezera

8. razred PROMETNE DELAVNICE

Šoštanj, 15. 6. 2018

Spoštovani starši!

V torek, 19. 6. 2018, bomo izvedli 3. tehniški dan.

Obiskali bomo Policijsko postajo v Velenju. V primeru lepega vremena se bomo ustavili še na otroškem igrišču. Otroci naj bodo primerno obuti in oblečeni.

S seboj naj imajo nahrbtnik za šolsko malico in vodo.

Stroški avtobusnega prevoza so 1, 5 € (po položnici).

Razredničarke 3. razredov

OBVESTILO za učence o  dejavnostih na TD Prometna varnost

V torek, 19. 6. 2018, bodo na naši šoli potekale dejavnosti, ki bodo osvežile vaše znanje in zavedanje o tem, kako pomembno je varno ravnanje v prometu. Ne pozabite na to v prihajajočih počitniških dneh, ko boste udeleženci v prometu še pogosteje kot v času pouka.

Katere dejavnosti pa bodo potekale na šoli?

Učenci 1. razredov:

Se boste vozili z vozili KOLESARČKI. Poligonu bo postavljen v telovadnici. Vsak razred bo na poligonu 70 minut.

Učenci 2. razredov:

Na šolskem parkirišču boste imeli praktičen prikaz nekaterih prometno-varnostnih vsebin na posebej prirejenih napravah (30 minut):

1. postaja: poligonček s poganjalčki in
  2. postaja: otroški sedeži + čelada in tehtnice

Na igrišču pri glavni avtobusni postaji  pa boste rolali (60 minut).

Učenci 3. razredov:

Z avtobusom se boste odpeljali v Velenje na ogled policijske postaje. Po ogledu pa boste v primeru lepega vremena ostali še na otroškem igrišču.

Cena za prevoz na učenca je 1,50 €.

Učenci 4. razredov:

Izdelovali boste izdelke v svojih učilnicah.

Učenci 5. razredov:

Vozili boste vozila JUMICAR

• šolsko uro: boste v mali telovadnici dobili navodila za vožnjo z vozili Jumicar.
  • Nato pa se boste po oddelkih razvrstili za vožnjo z avtomobilčki JUMICAR, ki bo na igrišču pred šolo. Vsak oddelek bo na poligonu 60 minut.
  • V razredu pa boste prejeli kolesarske izkaznice učenci, ki ste opravili kolesarski izpit. Čestitamo vam!

Učenci 6. razredov:

Boste v tem dnevu imeli dve dejavnosti:

1. Obisk in ogled Policijske postaje vodnikov službenih psov Celje, Lokrovec 1, 3000 Celje
  2. Obisk Centra varne vožnje Vransko –z avtobusom se boste zapeljali po poligonu,. Nato si boste ogledali še nekatere dejavnosti, ki jih ponujajo in jih preizkusili. Ogled bo trajal 1 uro.

Cena: dejavnosti so brezplačne, denar boste prinesli le za prevoz z avtobusom: 4,50 €.

V šolo pridete ob običajni uri. Zberite se v avli šole. Pred odhodom greste po malico in jo vzamete s seboj.

7. razred:

Sedmošolci boste na ta dan opravili šolsko tekmovanje Kaj veš o prometu.

Tekmovanje vključuje:

1. testiranje znanja iz CPP (cestno prometnih predpisov), ki bo v računalniški učilnici in ga bosta vodili ga. Irena Rotovnik Aplinc in Mira Vrčkovnik Šopar.
  2. Kolesarski poligon, ki bo postavljen na šolskem igrišču. Nadzirala in ocenjevala vas bosta ga. Ana Velički in ga. Brigita Grobelnik. Poligon bodo pred začetkom tekmovanja  postavili učenci prometniki.
  3. Kolesarski izlet po kolesarski poti mimo Šoštanjskega in Velenjskega jezera ter okoli Škalskega jezera in nazaj. Ob vrnitvi  bo počitek pri kampu ob jezeru. S seboj lahko imate kakšen € za sladoled.

Sedmošolci se pripeljite ta dan v šolo s kolesi in ne pozabite na kolesarske čelade. Tudi kolesa morajo imeti vso obvezno opremo. Ne pozabite na ključavnice, saj boste morali pustiti kolesa v kolesarnici.

Malico boste imeli v šoli. Kdaj, pa vam bodo povedali učitelji, ki vas bodo spremljali.

Učenci, ki še nimate kolesarskega izpita, ga s primerno vožnjo ter ustreznim znanjem  lahko pridobite.

Najboljši tekmovalec pa se bo prihodnje leto uvrstil državnega tekmovanja Kaj veš o prometu.

Da boste osvežili znanje CPP, lahko doma vadite s testi za vajo. Te najdete na spletu pod naslovom: kolesar.info

Če ste pozabili geslo, ga dobite pri učiteljicah Danici Verdev ali Miri Vrčkovnik Šopar.

8. razred:

Učence bodo vodili mentorji Javne agencije RS za varnost v prometu iz Ljubljane. Sodelovali bodo v prometni delavnici, ki bo potekala v dveh učilnicah: FIZ in KEM.

Učenci vseh 8. razredov boste razdeljeni v 4 skupine po 19/20 učencev:

1. skupina: 20 učencev 8.a
  2. skupina: 20 učencev 8.b
  3. skupina: 20 učencev 8.c
  4. skupina:7 uč. iz 8.a + 6 uč. iz 8.b + 6 uč. iz 8.c = 19 učencev

Prometna delavnica traja 4 šolske ure. Poleg tega pa boste šli na uro in pol dolg sprehod do šole v Topolšici. Dejavnosti začnete ob 7.45 uri, zaključite pa ob 12.50 uri.

V delavnice je vključen tudi organiziran praktičen prikaz nekaterih prometno-varnostnih vsebin na posebej prirejenih demonstracijskih pripravah, ki bodo postavljene na šolskem parkirišču: merjenje reakcijskih časov (Stopko), prikaz naletne teže s prilagojenimi tehtnicami in Alkoočala.

1. in 2. skupina bosta imeli časovnico takole:

7.45-9.20 : 1 in 2 šolska ura delavnic v razredih

9.20-9.40 : Odmor

9.40-10.25: 3 šolska ura delavnic v razredih

10.30-11.15: 4 šolska ura pa bo na napravah, ki bodo postavljene na parkirišču pri telovadnici. Učenci obeh skupin se tam razdelijo na 3 skupine (13×3 = 39 učencev).

11.20 -12.50: v spremstvu 3-eh učiteljev gredo učenci na krajši pohod do šole v Topolšici.

1. in 4. skupina bosta imeli časovnico takole:

7.45 -9.15: v spremstvu 3-eh učiteljev gredo učenci na krajši pohod do šole v Topolšici.

9.20-9.40 : Odmor

9.40-10.25: 1 šolska ura pa bo na napravah, ki bodo postavljene na parkirišču pri telovadnici. Učenci obeh skupin se tam razdelijo na 3 skupine (13/14×3 = 40 učencev).

10.30- 12.50: 3 šolske ure delavnic

Vodja TD: Danica Verdev