Četrtfinale osnovnošolskega odbojkarskega tekmovanja za starejše učence (skupina c) 2016/17

Športna dvorana Polaj, Trbovlje, četrtek, 9. 3. 2017, 10.15. Odhod 9.15.

Ekipa OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj: Žak Dreu, Aljaž Flis, Rok Juvan, Jan Novak, Blaž Ojsteršek, Tadej Ovčar, Matic Ravnikar, Nik Šlehta, Tomaž Turinek, Aljaž Vogrin.

Vodja ekipe: Teo Torej, prof.

PRIREDITELJ: Zavod za šport RS Planica in Odbojkarska zveza Slovenije.

KRAJ IN ČAS TEKMOVANJA: Športna dvorana Polaj, Trbovlje, četrtek, 9. MAREC 2017 ob 11:00 uri.

V četrfinale skupine C so se uvrstile  ekipe:

EKIPA 1: OSNOVNA ŠOLA BRASLOVČE,

EKIPA 2: Osnovna šola Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj,

EKIPA 3: OŠ Ivana Cankarja Trbovlje.

SISTEM IN RAZPORED TEKMOVANJA:

Na četrtfinalu se igra vsak z vsakim, v polfinale se uvrsti prvo uvrščena ekipa.

1. tekma – 11:00 OŠ Braslovče : OŠ Ivana Cankarja Trbovlje
  1.   tekma – 12:00   OŠ Braslovče : OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj
  1. tekma – 13:00  OŠ Ivana Cankarja Trbovlje : OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj

Za nastop na tekmovanju morajo imeti vse ekipe urejeno dokumentacijo, ki mora biti usklajena s skupnimi pravili šolskih športnih tekmovanj objavljenih v reviji Šport mladih, INFORMATOR 1 (obrazec 2 in 2a). Fotografije z žigom šole ne smejo biti stare več kot eno leto. Na prijavi morajo biti vsi zahtevani podatki, žig šole ter podpisa športnega pedagoga in ravnatelja. Izvirni tekmovalni karton mora imeti vodja ekipe, pred tekmovanjem ga predloži izvajalcu. Ekipe lahko tekmujejo le v spremstvu učitelja šole. Ekipam, ki ne upoštevajo pravil OŠŠT, se ne dovoli udeležba na tekmovanju.

PRAVILA:

Igra se v kratkih hlačkah in v enotnem gornjem delu dresa. Mreža je za starejše dečke visoka 224 cm. Igra se na dva dobljena niza do 25 točk z najmanj dvema točkama razlike. Tretji odločilni niz se igra do 15 točk z najmanj dvema točkama razlike. Tekmuje vsak z vsakim.

Vrstni red ob koncu tekmovanja se bo določil na naslednji način:

• število osvojenih točk v dvobojih (vsaka zmaga dve točki, poraz nič točk),
  • če je število točk enako, se upošteva količnik osvojenih in izgubljenih nizov,
  • če je tudi količnik nizov enak, se upošteva količnik med osvojenimi in izgubljenimi točkami.

Tekmovanje se odvija na enem igrišču.

Prvo uvrščena ekipa napreduje v  polfinale državnega prvenstva v odbojki.

URNIK TEKMOVANJA:

10.15 – Prihod ekip

10.30 – 10.50  –  Tehnični sestanek, ogrevanje ekip

10.55 – Otvoritev tekmovanja

11.00  Začetek tekmovanja

Zaključek predvidoma ob 14.00 – Podelitev priznanj.

Pripravil vodja tekmovanja: Gašper Ovnik

Ta vnos je bil objavljen v Odbojka. Zaznamek za trajno povezavo.