Poslanica ob mednarodnem dnevu knjig

APRIL – ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE

V soboto je bil 2. april, po vsem svetu znan kot mednarodni dan knjig za otroke pa tudi rojstni dan velikega danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena. Njegove pravljice so prevedene v skoraj vse jezike, zato jih poznajo otroci in odrasli v vseh državah sveta.

Letošnjo poslanico, ki jo mednarodna zveza za mladinsko književnost objavi na ta dan, je napisala brazilska pisateljica Luciana Sandroni.

Pripoveduje namreč o tem, kako je deklica Luiza obiskala knjižnico, se včlanila in si izposodila le eno knjigo, toda domov ni prišla sama, spremljalo jo je mnogo knjižnih junakov …

Knjige vas torej čakajo, da jih vzamete v roke, da odkrijete njihove skrivnosti, zaklade in dogodivščine. Teh ni malo, zato se ne obotavljajte.

Zadnji čas je, da poiščite svojo knjigo, saj se bliža zaključek BZ. Slovesna podelitev bo 21. aprila 2016.

K branju vas vabita vaši knjižničarki.